Výrobce měřidel průtoku od roku 1992

Měřicí trať s víceotvorovou clonou MATTECH® DN 25 až DN 1000

Měřicí trať je kompletní sestava tvořená víceotvorovou clonou s přímými úseky potrubí na její nátokové i odtokové straně. Konstrukčně je rozdělena na tři úseky: část vstupní, ve které dochází k uklidnění protékající tekutiny, dále měřicí (víceotvorová clona) a část výstupní.

Potrubní úseky měřicí tratě splňují všechny podmínky tvarové a geometrické přesnosti definované normou ČSN EN ISO 5167, jež se vztahují na základní provedení měřící tratě specifikované v certifikátu o schválení typu. Dělení měřicí tratě na jednotlivé úseky umožňuje kontrolu při údržbě nebo následném ověřování měřidla.

Clonový kotouč je pečlivě vycentrován mezi přírubami jednoduchým konstrukčním uložením. Pro odběry diferenčního tlaku mohou být použity přírubové odběry tlaku, koutové odběry tlaku nebo odběry tlaku ve vzdálenostech D a D/2. Vývody diferenčního tlaku jsou po dohodě s odběrateli vždy uzpůsobeny nejrůznějším variantám připojení primárního prvku k měřicímu okruhu.

Měřicí trať s víceotvorovou clonou se vyrábí v rozsahu jmenovitých světlostí vnitřního průměru potrubí D 25 mm až D 1000 mm. Rozsah použití víceotvorové clony je pro poměr průměrů β = d/D, 0,4 až 0,65.

Měřicí trať s víceotvorovou clonou je vyráběna s přímými úseky potrubí v délkách 2D „před“ clonou a 2D „za“ clonou. Úsek 2D „před“ clonou je standardně ukončen přírubou. Po dohodě s odběrateli je možno rozšířit naší dodávku o protipřírubu, včetně spojovacího materiálu a těsnění. Úsek 2D „za“ clonou je ukončen přípravou na svar.

Pro výrobu měřicí tratě je nejčastěji používána uhlíková, nerezová nebo žáropevná legovaná ocel. Kotouč víceotvorové clony je standardně vyráběn z nerezové oceli. Měřicí trať lze po dohodě zhotovit i z plastových materiálů.

Měřicí trať s víceotvorovou clonou je vyráběna buď jako pracovní měřidlo nestanovené, nebo jako stanovené měřidlo s metrologickým ověřením při dodržení technických údajů a podmínek uvedených v příslušném opatření obecné povahy. Výrobu měřicí tratě s víceotvorovou clonou lze dohodnout i s prodlouženými přímými úseky potrubí, možné je i obousměrné měření průtoku. Měřící trať v provedení jako pracovní měřidlo nestanovené lze vyrobit i v jiných konstrukčních provedeních, než jak je uvedeno výše.

Měřící trať s víceotvorovou clonou může být zabudována jak ve svislém, tak ve vodorovném potrubí. Měřící trať musí být zabudována do potrubí v souladu s příslušným certifikátem o schválení typu.

K přednostem měřících tratí s víceotvorovou clonou patří kromě výhod centrických clon (jednoduchost, vyměnitelnost a spolehlivost) zejména kratší instalační přímé uklidňující délky umožňující širší možnosti jejich využití.

Měřicí trať s víceotvorovou clonou
Příbuzné produkty, doplňky a příslušenství


Fotogalerie

 • MATTECH, s.r.o.
  K Myslivně 2183/7
  708 00 Ostrava Poruba

 • IČ 47973064 | DIČ CZ47973064

 • Datová schránka: ugvki3a

 • Společnost MATTECH, s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě, oddíl C, vložka 5536

 • +420 596 917 277

 • Oddělení:
  Obchodní +420 606 757 677
  Technické +420 602 714 488
  Metrologie +420 606 666 522
  Nákup +420 606 666 544

 • +420 596 916 794

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Nahoru
© Petr Sonnenschein, all rights reserved | SPOJENEC